Codzienność managerska

Każdego dnia milion spraw do załatwienia. Telefony nieustannie dzwonią, szef czeka na efekty. Kolejny problem do rozwiązania. Strategia, analiza, działanie. Motywacja pracownikom spadła! Co robić? Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda codzienność managerska?

codzienność managerska

Kiedy szukamy pracownika idealnego, mamy na myśli managera, który świetnie zarządza, osobę pełną pasji i zaangażowania. Umiejącą motywować pracowników, budować team. W dużej mierze zwracamy wtedy uwagę na swoje potrzeby.

  • Chcę odpocząć i oddać się swojemu hobby.
  • Chcę mieć silny i samodzielny zespół.
  • Chcę, by moi managerowie mieli pozytywny wpływ na innych.
  • Chcę zarządzać, nie decydować.
  • Chcę mieć czas na własny rozwój mentalny.

Przede wszystkim zależy nam na tym, by osoby na stanowiskach zarządczych dbały o interesy naszej firmy i koncentrowały się na sukcesie organizacji.

Naturalnie, że zakładając działalność i rozwijając ją, na pewnym etapie potrzebujemy rąk do pomocy. Nie tylko specjalistów, a głównie osób, które odciążą nas w codziennych obowiązkach związanych z zarządzaniem zespołem czy ciągłym podejmowaniem różnych decyzji

I kiedy tworzymy profil kandydata, jesteśmy egoistami. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ciężka praca zostaje nagrodzona, ponieważ nasza organizacja weszła na kolejny poziom rozwoju biznesowego i w związku z tym szukamy godnego siebie zastępcy–managera. To moment, w którym już bardzo chcemy zaspokoić wspomniane wyżej osobiste potrzeby.

Znasz swoje potrzeby, a co z managerem?

Odwróćmy sytuację. Przychodzi kandydat na rozmowę rekrutacyjną. Mamy przed sobą osobę, która zna swoje wartości, wie, czego chce. Ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Swoją postawą wykazuje ogromną chęć do pracy i zaangażowanie w projekt.

Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby chciał u Ciebie pracować i realizować ustalone wcześniej przez Ciebie cele zawodowe?

Musi czuć się bezpiecznie. Pasować do kultury organizacyjnej. Poznać i uszanować wartości wyznawane w Twojej organizacji. A przede wszystkim mieć zapewniony komfort psychiczny, również pod względem realizacji osobistych celów zawodowych. Potrzeby managera są równie ważne, jak Twoje, dlatego tak istotne jest, by dokładnie je zweryfikować jeszcze na etapie procesu rekrutacyjnego i postarać się na bieżąco je zaspokajać.

Biznes udaje się tylko wtedy, gdy obie strony są zadowolone. 

Ten slogan dotyczy nie tylko wymiany towarów i usług. To także relacje wewnątrz organizacji, patrzenie w jednym kierunku, wspólne osiąganie celów. Chcesz zaspokoić swoje potrzeby? Dobrze zatrudnij managera!

Masz pytania?
Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości