Jakim typem szefa jesteś?

Dostęp do wszelkich informacji jest dziś zaskakująco łatwy. W związku z tym zarówno pracodawcy, jak i kandydaci, poszukują informacji na temat osób lub firm, z którymi zamierzają podjąć współpracę. Zastanawiałeś się kiedyś, jak widzą Cię inni? Postanowiliśmy zrobić własne podsumowanie typów szefów w organizacji.

Szef-przyjaciel

1. Przyjaciel

Osoba zawsze wspierająca swoich pracowników. Jeśli jesteś tym typem, atmosfera w pracy prawdopodobnie jest znacznie lepsza niż w typowych organizacjach – przyjacielska. Każdy mówi sobie na „Ty”. Łatwiej jest zwrócić się o pomoc do „równego sobie” aniżeli do szefa czy kierownika.

2. Mentor

Ten typ to osoba o silnym charakterze, a jednocześnie posiadająca wiedzę właściwie na każdy temat. Wzór do naśladowania. Empatyczny, ale zarazem stanowczy i sukcesywnie osiągający postawione cele. 

3. Despota

Szef, który zawsze ma racje. Poprzez swoje zachowanie wprowadza do firmy ciężką atmosferę. W biurze takiej osoby zawsze panuje cisza i skupienie. Słowo rozpoczynające rozmowę najczęściej oznacza zbliżające się kłopoty.

4. Teoretyk

Dużo mówi, mało robi. Wszystko dobrze zna w teorii, ale niekoniecznie dobrze odnajduje się w zadaniach praktycznych. Taki szef nie zbudza zaufania, a pracownicy najczęściej „wchodzą mu na głowę”. W firmie najprawdopodobniej panuje chaos.

5. Wizjoner

Jasno wyznaczył swoje cele i wie, co i jak zrobić, by je osiągnąć. Poprzez swoją postawę i zaangażowanie motywuje pracowników. Wszyscy chętnie wykonują polecenia. Chcą być częścią nadchodzącego sukcesu.

6. Praktyk

Osoba, która na stanowisku wysokiego szczebla znalazła się po latach praktyki zawodowej. Nie ma przed nią tajemnic. Wie, jak rozwiązywać bieżące problemy. Zawsze jest na „na czasie”. Najpewniej jest znana i szanowana w świecie biznesu.

7. Specjalista 

Szef, który specjalizuje się w danej dziedzinie. Świetnie zarządza swoimi pracownikami, wyznaczając im poszczególne zadania. Sam jednak skupia się na rozwoju przede wszystkim w jednej dziedzinie (np. pozyskiwanie klientów czy wykonywanie trudnych i technicznych zdań branżowych). Zawsze służy poradą i pomocą.

8. Filozof

Jeśli jeszcze nie spotkałeś się z tego typu osobą, na pewno ją rozpoznasz, gdy tylko Wasze drogi się skrzyżują. Często wygłasza długie przemowy, z których połowa dotyczy spraw zupełnie nieistotnych w danej chwili. Spotkania z takim szefem przedłużają się w nieskończoność.

9. Choleryk

Wiesz, że choleryk nie zawsze oznacza kłopoty? To najczęściej osoba impulsywna i porywcza, jednak mając to na uwadze, można to zaakceptować. Choleryk najczęściej będzie chciał mieć wszystko pod kontrolą. Jest jednak osobą energiczną i zaangażowaną we wszystkie sprawy toczące się w organizacji. Zdecydowanie częściej podejmuje ryzyko.

10. Pasjonat

Oddany pracy. Obowiązki wykonuje z zamiłowaniem. Lubi się rozwijać i dzielić wiedzą ze swoimi pracownikami. Jednak bywa trudny. Często wpada w gniew, gdy coś mu nie wychodzi. 

Wiesz już jakim typem Ty jesteś? 

Bądź świadomy swoich mocnych i słabych stron. Mocne wykorzystuj w życiu zawodowym, nad słabymi popracuj, by nie przeszkadzały w realizowaniu celów. 

Dbaj o swoich pracowników. Zapewniaj im szkolenia, oferuj pomoc. 

Człowiek jest najsilniejszym ogniwem w organizacji.

Masz pytania?
Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości

Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez nas, podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty. Tutaj dowiesz się kim jesteśmy i jak przetwarzamy Twoje dane