Strefa wiedzy

Budowanie profilu kandydata

Prowadząc rekrutację typu executive search do najważniejszych czynności należy dokładne zapoznanie się z organizacją, która planuje zatrudnić nowego pracownika. Następnie tworzy się profil kandydata – najlepiej z bezpośrednim przełożonym tej osoby, ponieważ tylko on wie, czego dokładnie oczekuje po przyszłym pracowniku. Ten moment procesu rekrutacyjnego należy uznać za fundamentalny.

Zrozumieć postawy wobec pracy

Podczas rozmowy rekrutacyjnej z potencjalnymi pracownikami, zadajemy im szereg pytań: „Gdzie widzisz siebie za 2 lata?”, „Co wiesz o naszej firmie?”, „Dlaczego chcesz zmienić pracę?”. Należy się zastanowić, czy te pytania stawiane kandydatowi są na pewno właściwe. Oprócz sprawdzenia kompetencji powinno się również przyjrzeć jego postawie wobec pracy.
szef

Jakim typem szefa jesteś?

Dostęp do wszelkich informacji jest dziś zaskakująco łatwy. W związku z tym zarówno pracodawcy, jak i kandydaci, poszukują informacji na temat osób lub firm, z którymi zamierzają podjąć współpracę. Zastanawiałeś się kiedyś, jak widzą Cię inni? Postanowiliśmy zrobić własne podsumowanie typów szefów w organizacji.

Rynek pracownika czy pracodawcy – kto ma rację?

W ostatnim czasie wielokrotnie spotykamy się z określeniem „dominującego rynku pracownika”. W skrócie chodzi głównie o to, że mamy bardzo dużo dostępnych miejsc pracy, a kandydaci mogą  przebierać w ofertach. Często jednak okazuje się, że chętnych brakuje, stąd też pojawiają się coraz kreatywniejsze oferty i lepsze możliwości zarobkowe czy benefity. Jak jest w…

Jak przekonać do siebie rekrutera na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna może być stresująca zarówno dla rekrutera, jak i kandydata, jednak należy pamiętać, że jest to przede wszystkim spotkanie, podczas którego obu stronom powinno zależeć na zbudowaniu dobrej relacji. Jak pozostawić po sobie dobre wrażenie i pokazać, że nie tylko jesteśmy odpowiednio wykwalifikowani, lecz także dobrze odnajdziemy się w…

Potrzebujesz pracownika?
Znajdziemy idealnego kandydata!